• روستاهای هدف گردشگری

  روستاي پُشته
  اين روستا در فاصله 50 كيلومتري غرب تايباد و 25 كيلومتري كرات و در محدوده بخش مركزي شهرستان در ميان كوههاي منطقه واقع گرديده است. طبيعت بكر و كوهستاني و شكل معماري روستا كه در دامنه كوه قرار گرفته و خانه هاي روستايي به صورت پلكاني از دامنه كوه به سمت قله ي كوه ساخته شده اند كه مهمترين جاذبه ي گردشگري روستا را بوجود آورده اند. هواي مطبوع كوهستاني و آب مناسب و باغات ميوه و سرسبزي منطقه، دسکندها(سمب)، پایاب تاریخی وتولیدات صنایع دستی بویژه تون بافی(فرت بافی) مي تواند باعث جذب هر رهگذري گردد. وجود آثار تاريخي در روستا هاي مسير عبوري ( كرات، كوه آباد و آبقه ) و مناظر طبيعي آنها مي تواند مجموعه سفري خوب و كاملي را براي بازديد كنندگان رغم بزند و پُشته آخرين ايستگاه اين منطقه ي كوهستاني باشد.

   

  خواجه محمد چنار
  یکی ازمناطق زیباوتفریحی روستای پشته، خواجه محمدچنارمی باشد. بین روستای پشته وجوزقان یک مسیرخاکی وجوددارد، ازپشته حدود15 دقیقه که این مسیرراطی کنیم به خواجه محمدچنارمی رسیم.

  روستای شیزن
  در جنوب غربی تایباد روستای بسیار سرسبز با مردمان ساده و وسخت کوشی وجود دارد بنام شیزن که به سبب وجودطبیعت زیبا و مثال زدنی اش برای مردم منطقه تفریحگاه بسیار با صفا و قشنگی بشمارمی رود خانه های روستا بصورت پلکانی در داخل یک دره واقع که چهار طرف آن را کوههای بلند مانند حصاری احاطه کرده است شغل بیشتر مردم روستا کشاورزی و دامداری می باشد این روستا دارای چشمه های جوشان وقنات فعال و درختهای بلند و تنومندی می باشد که نظرهر بیننده ای را جلب می کند. صدای آواز پرنده ها و صدای عبور آب آنچنان منظره ای را در ذهن تداعی می کند که در رؤیا فقط دست یافتنی می باشد منظره غروب خورشید و صدای قارقار کلاغها در فصل پاییز نیز یکی دیگر از مناظر زیبا و چشم اندازهای این روستا می باشد. در جنوب روستا سدی توسط جهاد سازندگی برای مردم روستا احداث شده ویک مزرعه پرورش ماهی بزرگ با ۸ حوضچه استاندارد پرورش ماهی نیز از دیگر از مناظر دیدنی روستا می باشد.

   

   

سایر شهرستان ها
تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق