• روستاهای هدف گردشگری

  روستاي پُشته

     اين روستا در فاصله 50 كيلومتري غرب تايباد و 25 كيلومتري كرات و در محدوده بخش مركزي شهرستان در ميان كوه هاي منطقه واقع گرديده است. طبيعت بكر و كوهستاني و شكل معماري روستا كه در دامنه كوه قرار گرفته و خانه هاي روستايي به صورت پلكاني از دامنه كوه به سمت قله ي كوه ساخته شده اند كه مهم ترين جاذبه ي گردشگري روستا را بوجود آورده اند. هواي مطبوع كوهستاني و آب مناسب و باغات ميوه و سرسبزي منطقه، دسکندها (سمب)، پایاب تاریخی و تولیدات صنایع دستی بویژه تون بافی (فرت بافی) مي تواند باعث جذب هر رهگذري گردد. وجود آثار تاريخي در روستاهاي مسير عبوري (كرات، كوه آباد و آبقه) و مناظر طبيعي آن ها مي تواند مجموعه سفري خوب و كاملي را براي بازديد كنندگان رغم بزند و پُشته آخرين ايستگاه اين منطقه ي كوهستاني باشد.

  خواجه محمد چنار

     یکی از مناطق زیبا و تفریحی روستای پشته، خواجه محمدچنار می باشد. بین روستای پشته و جوزقان یک مسیر خاکی وجود دارد، از پشته حدود 15 دقیقه که این مسیر را طی کنیم به خواجه محمدچنار می رسیم.

       

  روستای شیزن
      در جنوب غربی تایباد روستای بسیار سرسبز با مردمان ساده و سخت کوشی وجود دارد بنام شیزن که به سبب وجود طبیعت زیبا و مثال زدنی اش برای مردم منطقه تفریحگاه بسیار با صفا و قشنگی به شمار می رود خانه های روستا بصورت پلکانی در داخل یک دره واقع که چهار طرف آن را کوه های بلند مانند حصاری احاطه کرده است شغل بیشتر مردم روستا کشاورزی و دامداری می باشد این روستا دارای چشمه های جوشان و قنات فعال و درخت های بلند و تنومندی می باشد که نظر هر بیننده ای را جلب می کند. صدای آواز پرنده ها و صدای عبور آب آنچنان منظره ای را در ذهن تداعی می کند که در رؤیا فقط دست یافتنی می باشد منظره غروب خورشید و صدای قارقار کلاغ ها در فصل پاییز نیز یکی دیگر از مناظر زیبا و چشم اندازهای این روستا می باشد. در جنوب روستا سدی توسط جهاد سازندگی برای مردم روستا احداث شده و یک مزرعه پرورش ماهی بزرگ با ۸ حوضچه استاندارد پرورش ماهی نیز از دیگر از مناظر دیدنی روستا می باشد.

   

ارتباط با ما
سایر شهرستان ها
تایباد، خیابان امام خمینی، امام خمینی 10 (خرداد)
05154523252
05154532890
کد پستی: 9591914813
تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق